Dlaczego warto uczyć się języków obcych?


Nauka języków to dla niektórych osób konieczność. Dla wielu jednak mówienie w obcym języku stanowi prawdziwą przyjemność, dlatego z radością uczą się nowych słówek oraz błyskawicznie przyswajają zwroty gramatyczne. Do tego grona należą miłośnicy podróży. Prawdopodobnie, to za sprawą ogromnego zainteresowania geografią i kulturą Półwyspu Iberyjskiego, który jest chętnie odwiedzany przez turystów, w szkołach językowych wzrosło zainteresowanie językiem hiszpańskim.

Słoneczne śniadanie w zabytkowej Hiszpanii

Z czego znana jest Hiszpania? Oczywiście z przyjaznego, gorącego klimatu i pięknych plaż. Z zabytków pamiętających czasy starożytne, w których odnaleźć można ślady po chrześcijanach, muzułmanach, kulturze żydowskiej… To znakomita kuchnia, czyli aromatyczne, głównie deserowe wina, owoce morza, sery i wędliny, takie jak szynka jamon lub chorizo. I w końcu ludzie - uśmiechnięci, pogodni, pomocni, niezwykle otwarci, a jednak… posługujący się tylko swoim językiem. Dlatego podróżując po Hiszpanii, trudno znaleźć kogoś, z kim można porozmawiać po angielsku czy po niemiecku. Dodatkowym plusem języka hiszpańskiego jest fakt, że posługują się nim nie tylko Hiszpanie. Jest on obecny na wielu kontynentach, zwłaszcza w Ameryce Środkowej i Południowej, lecz także w Zachodniej Afryce.

Wybierz się na kurs hiszpańskiego

Język hiszpański nie jest trudniejszy niż angielski, czy niemiecki. Daleko mu do kompletnie dla nas niezrozumiałego fińskiego, węgierskiego, a tym bardziej do azjatyckich “znaczków”. Jednak dobrze pouczyć się z nauczycielem, który doskonale poznał język, pochodzi z Hiszpanii lub mieszkał w tym kraju przez pewien czas. Lekcje hiszpańskiego online lub w klasie pozwalają na poprawne nauczenie się słówek, gramatyki, wymowy. Ktoś kto czuwa nad przebiegiem nauki jest w stanie wyłapać wszelkie błędy, wytłumaczyć zawiłości gramatyczne, zmotywować do regularnego uczenia się. Po krótkim czasie nauki w trybie, który nam odpowiada i w dobrej szkole językowej, np.: http://www.empikschoolonline.com/hiszpanski, można spokojnie zacząć podróżować, szukać hiszpańskojęzycznej sympatii, czy wpisać sobie kolejny, jakże ważny punkt do swojego CV.

Link do tekstowej wersji artykułu (ułatwiającej wydruk)

 
stat4u