Zdamy.pl - darmowy portal edukacyjny, zawierający m.in. kilkaset programów matematycznych on-line

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
WWW: www.uwm.edu.pl, http://uni.olsztyn.pl
Adres: 10-719 Olsztyn ul. Oczapowskiego 2.
Telefon: (48) (89)523-49-13.
Fax: (48) (89) 524-04-08.
Rok powstania: 1999r.
Kierunki oraz uzyskiwane tytuły:

Uczelnia kształci studentów na 14 wydziałach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Proponuje 39 kierunków studiów stacjonarnych oraz 31 kierunków studiów niestacjonarnych. Z czternastu wydziałów dziewięć ma pełne prawa akademickie, czyli uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora habilitowanego (10 uprawnień) i doktora. Uprawnienia do doktoryzowania posiada 11 rad wydziałów - łącznie mogą one nadawać stopień naukowy doktora w 15 dyscyplinach naukowych.
Tryby prowadzenia zajęć:

Studia stacjonarne, niestacjonarne, podyplomowe.
Opis szkoły:

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie powstał w 1999 r. z połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Warmińskiego Instytutu Teologicznego. Obecnie kształci się na nim ponad 40 tysięcy osób, w tym na studiach: stacjonarnych 26 tys., niestacjonarnych 13 tys., oraz doktoranckich i podyplomowych.
Dodatkowe atuty:

Z 14 wydziałów 9 zlokalizowanych jest w miasteczku akademickim Kortowo obok miasta nad jeziorem. Jest tu wszystko to, co potrzebne studentom do życia, w tym akademiki z internetem, sklepy, punkty usługowe, baza sportowa i rekreacyjna.
Dodatkowe kursy, studia podyplomowe etc.:

UWM prowadzi studia podyplomowe na 172 kierunka ch.


COPYRIGHT © ERIM www.erim.pl erim@erim.pl, zdamy.pl - PORTAL EDUKACYJNY stat4u